Serbest Depolama Çözümleri

Alternatif Lojistik müşterileri için Gebze/Şekerpınar lokasyonunda bulunan depolama sahasında geçici veya uzun süreli olmak üzere palet bazlı depolama çözümleri üretmektedir. Depolama hizmetinin müşterileri için hassasiyet ve öneminin farkındalığında hareket ederek uygun maliyetlerde avantajlı çözümler sağlamaktadır.
Raflandırılmış depolama sahasında mal kabul, stoklama, ürün toplama ve mal çıkış hizmetleri verilmektedir.

Depolama sahasında müşterilere özel proje yönetimleri gerçekleştirilmekte; palet yapma/bozma, koli bazlı ürün toplama, koli içi işlemler, iade ürün yönetimi, karşılıklı belirlenen periyotlarda müşterilere özel stok sayım ve kontrol hizmetleri, ürün son kullanma tarihi takipleri Alternatif Lojistik tarafından sağlanmaktadır.Katma Değerli Operasyonlar


Müşterilerin devamlı veya dönemsel ihtiyaçları kapsamında Alternatif Lojistik katma değerli depo ve elleçleme hizmetleri üretmektedir.
Müşterilerin belirlediği standart ve kritelerde ürün toplama, ürün birleştirme, kolileme, palet bozma, irsaliye düzenleme, kampanya, yılbaşı, ramazan ve yardım kolileri hazırlama bu kolilere ilişkin ürünleri satınalma hizmetleri Alternatif Lojistik Şekerpınar depolama tesislerinde veya müşteri sahalarında gerçekleştirilmektedir.Depo İşletim ve Yönetimi


Alternatif Lojistik Türkiye genelinde 24 farklı ilde AFAD Başkanlığına bağlı Lojistik Depoların yönetim, işletim hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Depo işletimi konusunda edindiği tecrübe ile müşteri depolarının işletim ve yönetim hizmetlerini profesyonel ekibiyle gerçekleştirmekte uzun vadeli anlaşmalar ile müşterilerine depoları inşaat aşamasından başlayarak kurmakta ve yönetmektedir.