102

TSK Ulaştırma Sınıfı Sempozyumu

TSK Gaziemir Ulaştırma Okulu tarafından düzenlenen ve şirketimizin davetli olduğu Ulaştırma Sınıfı Sempozyumunda Gen.Müdürümüz Okan Anitaş AFAD Projemiz hakkında katılımcılara bilgi vermiş katılımcılar ile TSK arasında işbirliği imkan ve koşulları değerlendirilmiştir. Gösterdikleri nezaket ve misafirperverlikten ötürü organizasyonu gerçekleştiren tüm komutanlarımıza teşekkürederiz.
50

AFAD Lojistik Merkezleri Açılış Töreni

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına bağlı lojistik yönetimi şirketimiz tarafından gerçekleştirilen 22 Lojistik Merkezinin resmi açılışı Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla bugün gerçekleştirilmiştir. Ülkemize tekrar hayırlı olmasını dileriz.
102

Afad Kızılay Çadırları Taşıma Operasyonu

Firmamız AFAD tarafından gerçekleştirilen Kızılay Depolarından AFAD Çadırlarının Taşınma ihalesini alarak ülke genelinde 30 farklı lokasyondan yine AFAD Bölgesel Afet Lojistik Depolarının bulunduğu 22 farklı ile 500 seferin üzerinde taşımayı bir aylık süre içerisinde tamamlamıştır.
102

Afet Lojistik Depolarının Yönetimi

Alternatif Lojistik TC Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına bağlı Türkiye genelinde 22 farklı lokasyonda bulunan Bölgesel Afet Lojistik Depolarının Yönetimi ve İşletilmesi İhalesini almıştır. Alternatif Lojistik olarak ülkemiz adına milli değerler ve yaptığı insani yardımlar ile özel bir yere sahip olan AFAD kurumuna hizmet verecek olmak bizi ayrıca mutlu etmektedir. AFAD projemiz ile birlikte Alternatif Lojistik ailesi Türkiye genelinde 22 farklı ilde 300 kişilik yeni personel istihdamı ve projeye tahsisli 31 adet öz mal aracıyla kararlı ve planlı büyümesini devam ettirmektedir..
102

ERP Çözüm Ortaklığı Anlaşmamız

Şirketimizin tüm iş süreçlerinin ERP platform üzerinden gerçekleştirilmesi müşteri sistem entegrasyonlarının yapılması amacıyla 2013 ocak ayı içinde lojistik sektörüne özel çözümler sağlayan Xinerji Teknoloji ile anlaşma sağlanarak ERP yazılımı Alternatif Lojistik ve diğer grup şirketlerimizde kullanıma alınmıştır
102

Opet ve Arvento ile Çözüm Ortaklığı Anlaşmalarımız

Alternatif Lojistik hizmet kalitesini sürekli arttırmak ve müşteri memnuniyetini devamlılığını sağlamak amacıyla doğru çözüm ortaklarıyla anlaşmalar yapmaktadır. Eylül ayında özmal ve kiralık araçlarının yakıt temini için OPET ile anlaşma yaparak Opet Otobil Sistemi ve OPET Yakıt Kart sistemi ile çalışmaya başlamıştır. Araç takip sistemleri konusunda sektörünün lideri ARVENTO Mobile Sisytem ile anlaşma yapılarak GPRS ve Isı Takip Cihazları tedarik edilmiş ve tüm araçlarımız online olarak izlenebilir hale getirilmiştir.